Dekorasyon Teknikleri

Dekorasyon Teknikleri

11/29/2017 Bursa nilüfer Koltuk Döşeme 0
dekorasyon teknikleri,nilüfer koltuk döşeme,nilüfer koltuk döşeme,ugur koltuk doseme,bursa nilüfer koltuk döşeme,bursa koltuk döşeme

Dekorasyon Teknikleri

Dekorasyon teknikleri, Eviniz ufak olsa bile evinizin odalarını geniş göstermek sizin elinizde. Kullandığınız eşyadan, duvarları boyadığınız renklere kadar her ince ayrıntı evinizin geniş görünmesine ya da sizin istemediğiniz şekilde küçük görünmesine sebep olabilir.

EVİN FERAHLIĞI

Evin ferahlığı, geniş gözükmesi için ilk dikkat edilmesi gereken açık tonlarda boya kullanmaktır. Eğer kapalı tonlar kullanılarak bir evin boyaması yapılırsa o ev olduğundan daha minik gaslıkecek, ek olarak sizi de içeride huzursuz edecektir. Duvarların boyamasını sağladıktan sonra duvarlarda kullanılan aksesuarlar da gene evin genişliğine tesir edebilmektedir. Açık tonlarda boyanan duvarlara koyu tonlarda kullanılan aksesuarlar o aksesuarın ortaya çıkması sağlar. Dekorasyon teknikleri olarak belirtiyoruz. Eğer bir duvarın daha önde gaslıkmesini istiyorsak o duvarı daha koyu bir renge boyamamız gerekir. Bu öneri genel anlamda yüksek tavanlı evler için uygulanmaktadır. Duvardan birkaç ton koyu boyanan bir tavan yere daha yakın gaslıkecektir. Tavan rengini bu öneriye göre seçtikten sonra yer için de gene aynı hassasiyeti göstermek lazım. Yerin daha derin ve güzel gözükmesi için bej, beyaz gibi renkler kullanılabilir.

dekorasyon teknikleri,nilüfer koltuk döşeme,nilüfer koltuk döşeme,ugur koltuk doseme,bursa nilüfer koltuk döşeme,bursa koltuk döşeme

Duvarları boyama işlemi tamamlandıktan sonrasında eşyaları da doğru yerleştirirseniz haiz olduğunuz evi daha geniş gösterebilirsiniz. Örneğin küçük evlerde genel olarak bütün eşya kullanımına dikkat edilmelidir. Çok parçalı eşyalar çok daha dağınık bir görüntü oluşturduğu için evin minik gözükmesine sebep olur. Bundan dolayı eşya seçiminde olabildiğince toplu eşyalar tercih edilmelidir. Eşyaların renkleri de yine evin duvarları şeklinde açık tonlarda olmalıdır. Bu sayede ev daha ferah olacak, daha geniş gözükecektir. Evde ayna kullanımı da evi geniş gösteren güzel aksesuarlar arasında tercih edilir. Ya da evin girişinde kapalı dolaplar kullanmak evi daha toplu gösterilmesini sağlayacak ve genişliği arttıracaktır.

Evin öteki odalarında dolap kullanırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzu ise dolapların yerden tencerede, bir duvardan diğer duvara kadar uzanmasına dikkat edilmelidir. Ek olarak dolap renklendirmesinde de parlak renkler kullanılarak geniş bir görüntü kazanılabilir. Gene dolaplarda ayna kullanımı odaya genişlik katabilir.

Evin duvarlarını boyadıktan sonrasında ve güzel dolapları seçtikten sonrasında bir de halı kullanımına dikkat edersek evinizi olduğundan daha geniş göstermiş olabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız halı duvardan duvara olabilir. Duvardan duvara halı sonsuzluk hissi yarattığı için evin geniş görünmesine sebep olur. Gene mobilyada ve duvarda olduğu benzer biçimde açık renk halı seçimi ile evde gene ferahlık yakalanabilir. Desenli bir halı tercihinde de dikkat edilmesi gereken halının sadeliğidir. Kullanılan desenler de minik olmalıdır.

Son olarak olarak perde seçiminizde de açık tonları tercih eder, çok karışık olmayan mütevazı desenlerden yana hakkınızı kullanırsanız eviniz olduğundan daha geniş gözükecek, evinizde oturmaktan zevk duyacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir